Przedstawiciel Ambasady USA w Polsce odwiedził ZSP w Przedborzu

Na zaproszenie nauczycieli języka angielskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu, p. Ewy Smolarek i p. Roberta Pisarczyka, w środę 6 grudnia w naszym liceum gościła M. Benkaim, ekspert do spraw edukacji w Stanach Zjednoczonych. Mieliśmy niepowtarzalną okazję dowiedzieć się jak funkcjonuje system edukacji na poziomie uczelni wyższych. Doradca mówiła o sposobach aplikowania i systemie stypendialnym. Amerykańska Dyplomatka wyraziła podziw dla bardzo wysokiego poziomu językowego uczniów naszego liceum oraz zaproszonych reprezentantów gimnazjów ze Strzelec Małych oraz Przedborza.
Oprócz tematu edukacji mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych faktów na temat historii oraz kultury tego kraju. Pytaniom uczniów nie było końca……
Na zakończenie spotkania uczniowie klasy I przedstawili w języku angielskim prezentację multimedialną o Przedborzu.
Tegoroczne spotkanie jest kontynuacją wieloletniej współpracy z Ambasadą Amerykańską na wielu płaszczyznach. Ostatnio gościli u nas vice konsul -Thomas Zia oraz konsul sekcji wiz nieimigracyjnych – Andrew Hay.
Kolejne spotkanie planujemy już w kwietniu.